U suradnji s Knjižnicama Grada Zagreba i knjižnicom Vjekoslava Majera održan je javni razgovor o arhitekturi i svakodnevici novozagrebačkog naselja Zapruđe s Marojem Mrduljašem, Bojanom Krištofićem, Borisom Vidakovićem i Vinkom Uhlikom!
Razgovor se održao 12. rujna od 18 do 20 sati u knjižnici Vjekoslava Majera u Zapruđu na adresi Trg Ivana Meštrovića 1G.
Razgovor je privukao velik broj zainteresiranih građana. Prisutne su pozdravile voditeljica knjižnica Novi Zagreb - gđa. Tihana Rašeta te voditeljica projekta Centar oblikovanja svakodnevice - Mia Bogovac, a na ugodno iznenađenje svih prisutnih, sugovornicima se pridružio arhitekt Vinko Uhlik koji je sudjelovao u projektiranju naselja i svjedočio njegovom nastanku! Cilj razgovora bio je upoznati građane i stručnjake o svakodnevnom životu u jednoj specifičnoj arhitekturi, te uzajamnoj vezi arhitekture i života; na koji način arhitektura definira život, a na koji način život definira arhitekturu. Razgovorom smo otkrili kako se arhitektura naselja razvijala — od ideje "srebrnog grada" do nebodera, kako Zapruđe živi danas i zašto je upravo ono značajno u kontekstu arhitekture Novog Zagreba.
Sugovornici: Maroje Mrduljaš (arhitekt i kritičar arhitekture i dizajna), Bojan Krištofić (dizajner i pisac, likovni kritičar i kustos) i Boris Vidaković (arhitekt, kustos i pisac) i Vinko Uhlik (arhitekt i jedan od projektanata naselja)
Djelić atmosfere donosimo kroz fotografije Petre Slobodnjak:
Organizacija razgovora je sufinancirana u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali, iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj teksta isključiva je odgovornost Hrvatskog dizajnerskog društva.